X
Back to the top

Erkan Zarif

Erkan Zarif 1978 yılında, İstanbul Kadıköy’de dünyaya geldi. Eli kalem tuttuğundan beri, kalemi ve kağıdı elinden bırakmadı.  Orta okul zamanlarından itibaren, çeşitli sanat atölyelerinde çıraklık yaptı. Liseyi bitirdiğinde ise, Türkiye’de ilk kez yapılan bir işe imzasını attı. Auto Show fuarında, bir arabaya baştan sona airbrush (hava destekli boyama) yaparak, dönemin bütün dergilerinde baş sayfada çıktı ve önemli sanatçılardan büyük övgüler aldı.

Her türlü yüzeye sanat icra etmesiyle bilinen Erkan Zarif’in çalışmalarına Türkiye’nin pek çok yerinde rastlayabilirsiniz. Bazen Kıbrıs’ta dokuz metrelik bir duvarda savaş sahnesi, bazen bir caminin tavan nakışında, bazen de lüks bir otelin kral dairesinin duvarında…

Dövme Modelleri

Çeşitli reklam ve sinema filmlerinde kamera arkasında sanatını yaparken, Cannes ödüllü bir Fatih Akın belgeselinde kamera önüne de geçti.

Hali hazırda bir kaç büyük alışveriş sitesi, Nişantaşı ve Bağdat Caddesinde ise, pek çok sanat galerisinde tabloları satışa sunulmakta.

1997 yılında İstanbul/Bebek de dövmeye başladığında, Türkiye’nin ilk dövmecilerinden oldu. Dövme yapmayı, en az duvara ve tuvale resim yapmayı sevdiği kadar sevdi. Bu sebepledir ki, yıllardır işini severek yapmaya devam ediyor ve dövme alanında pek çok dövmeci yetiştiriyor.

Şu an Caddebostan sahilde bulunan stüdyosunda, dövme yaptırmaya, kahve içmeye, ya da sohbet etmeye gelen dostlarıyla, sanatı yaşatmaya devam ediyor.

Erkan Zarif – Dövme Modelleri