+90 (507) 724 50 89

Sosyal Medyada Biz}

Tenimize Uygun Dövme Rengine Nasıl Karar Veririz?

Tenimize Uygun Dövme Rengine Nasıl Karar Veririz?

Tenimize Uygun Dövme Rengine Nasıl Karar Veririz?

Ten renginiz ne kadar açıksa ve yapılan dövmeyi ne kadar iyi korursanız o kadar canlı ve net bir dövmeye sahip olursunuz. Boyayı daha derine işlemek, kat kat boya işlemi yapmak ne yazık ki dövmenizi daha canlı bir hale getirmez. Teninize uygun dövme için seçim yaparken, dövmecinizle ortak bir karar verebilirsiniz. Daha önceki örnekler üzerinden ten renginizde hangi dövmenin daha canlı duracağına ilişkin dövmecinizin size önerilerinden faydalanabilirsiniz. Unutmamamız gereken tek şey bir siyahiye asla beyaz boya ile dövme yapılmaz.

Renkli Dövme Zamanla Solar Mı?

Renkli yada siyah-beyaz dövmenin doğru teknikle uygulandığı zaman solması gibi bir durum söz konusu değildir. Herkes dövmelerinin ilk yapıldığı günkü gibi kalmasını hayal etmektedir. Fakat dövmenin cildinize tam anlamıyla oturması 6 ile 12 ay arasıdır. Bu süre içerisinde dövme üzerinden ölü deriler atılır, yeni daha güçlü bir deri gelir ve dövme tam anlamıyla oturmuş olur. Dövmede ki renklerin canlılığın; iyileşme süresinde ki bakıma, kişinin deri rengine ve gözenek yapısına bağlıdır. Kişi ne kadar beyaz tenliyse dövme canlılığını ve parlaklığını o kadar fazla korur.

Renkli Dövmeyle Siyah-Beyaz Dövmenin Farkı Nedir?

Renkli dövme, siyah-beyaz dövme, karakalemsi gölgelendirmeli veya tribal dövme tamamen kişiye özgü tercihlerdir. Koyu tenli insanlarda, üzerine kaplanacak olanh derinin koyu olması altta kalan renklerin solmuş gibi gözükmesine neden olabilir. Renkli dövmede daha çok acı hissedilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

208 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN