+90 (507) 724 50 89

Sosyal Medyada Biz}

Piercing

Piercing Nedir?

Piercing ingilizce kökenli bir kelimedir. Sivri bir aletle delmek, oymak anlamına gelir.

Piercing Nasıl Ve Ne Amaçla Yapılır?

Piercing uygulama şekli; delinecek bölgeye uygun kalınlıkta steril özel iğnelerle delim gerçekleştirilir. Takılacak piercingin mutlaka sterilizasyon cihazında dezenfekte edilmiş olması gerekir. Bu yüzden kesinlikte eczaneden alınan iğnelerle evde kendi kendinize delim yapmamalısınız. Enfeksiyon olma riski çok büyüktür. Kulak memesi dahil hiçbir bölgede tabanca yardımıyıyla delim yapılamaz. Sağlık açısından uygun değildir.
piercing9
Piercingin tarihi MÖ3000 lere dayanmaktadır. O tarihlerde amacı güç, asalet, liderlik, cesaret göstergesi ve simgesiyken günümüzde daha çok vücut aksesuarı olarak kullanılmaktadır. Özellikle eski Roma’da, Mayalarda, Victoria Devrin de Soylularda yaygın olan bir uygulamaydı.

Piercingin Zararları Var Mıdır?

Kullanılan iğnenin steril olması, takılacak piercingin deriyle uyumlu olması (titanyum, platin, niyob, tıbbi çelik) vede hijyen kurallarına uyularak işlem yapıldığı takdirde bir sakıncası yoktur.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Yaptırmadan önce ve sonra alkol, mayalı yiyecek-içecekler tüketilmemesi gerekmektedir. Ağız çevresinde şişme  meydana gelebilir. Kan hücrelerini pıhtılaştırdığı için enfeksiyon riski artabilir. İlk delimde takılan piercingin mutlaka normalden daha uzun olması gerekmektedir. Her piercing işleminde mutlaka deride şişlik, morluk meydana gelebilir. Şişen deriye piercingin yapışıp gömülmemesi için mutlaka 2 hafta uzun piercing takılmalıdır. Bir antibiyotik merhem ile günde iki defa 10 günlük bir bakım uygulanmalıdır. Her gün temiz el ile en az 30 defa piercing oynatılmalıdır. Piercingi ne kadar çok oynatırsanız yerleşme süresi o kadar kısa olucaktır. Piercing ve delik yerine göre içe-dışa yada yukarı-aşağı olması gerekir.

Genelde piercing uygulaması göbek ,dudak,kulak, burun bölgelerine uygulanmaktadır. Müşterilerimiz isteği üzerinede istenilen yere piercing uyguaması yapılmaktadır. Aşağıdaki fotoğraflarda piercing göbek, piercing dudak uygulamaları ve farklı yerlere uygulanan piercing çalışmalarımızı inceleyebilirsiniz.

piercing piercing1 piercing3 piercing4 piercing5 piercing6 piercing7 piercing8

 

Piercing uygulamalarını Dr. Uğur tarafından uygulanmaktadır.