+90 (507) 724 50 89

Sosyal Medyada Biz}

Kalıcı Makyaj

KALICI MAKYAJ NEDİR:

Kalıcı makyaj, aslında kozmetik bir dövme işlemidir. Kaş, göz çizgisi ve dudaklarda yapılan kontür işlemidir. Son yıllarda hatta renklendirilmiş işlemler ile hiç silinmeyen bir makyaj yapılabilmektedir. Modern bir teknoloji ile makyaj gereksinimi duymayacağınız ve aynı zamanda bazı kusurların da kapatıldığı bir uygulamadır.

kalici-makyaj8Estetik görünüme dikkat edenlerin son zamanlardaki güzellik sırrı olan kalıcı makyaj uygulamasını detayları ile ele alacağımız bu yazı ile kafanıza takılan soruların yanıtlarını öğrenmiş olacaksınız. Kalıcı makyaj kaş, kirpik ve dudak bölgelerine oldukça sık uygulanan ama bunların dışında da pek çok bölgeye de uygulanabilen bir yöntem. Bu uygulama, bölgenin renk tonuna uygun pigmentlerin derinin hemen alt kısmına enjekte edilmesiyle tamamlanır. Kalıcı makyaj sürekli olarak makyajlı görünmek isteyenlerin en sık başvurduğu yöntemlerden biridir. Kalıcı makyaj ile en sevdiğiniz tonlardaki makyajı cildinize uygulatıp üzerine gerektiğinde farklı tonlarda makyaj yapabilmeniz de mümkün.

KALICI MAKYAJ YAPTIRMA NEDENLERİ:

Genelde pek çok gösteri işi ile uğraşanlar, yoğun çalışanlar tarafından uygulanan bu yöntem ile aynı zamanda kozmetik harcamaları da düşmektedir. 24 saat boyunca akmayan, bozulmayacak şekilde makyajlı olma imkanı sağlanmaktadır. Kalıcı makyaj, uygulandığında doğal durduğundan ve makyajı tazeleme, yenileme dertleri olmadığından bayanlara bir konfor sağlamaktadır. Makyaj malzemelerine alerjisi olanlar, zamanı kısıtlı olanlar, lens kullananlar, ellerde titreme olanlar, seyrek kaşları olanlar, alt ve üst dudağı çok küçük olanlar, atletler, sporcular, kemoterapi ile kaşlarını kaybedenler, profesyonel olarak sürekli güzel gözükmek zorunda olanlar tarafından ilgi gösterilmektedir.

KALICI MAKYAJ NASIL UYGULANIR NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR:

Kalıcı makyaj, gereken temizlik kurallarına uyulursa ve kaliteli tek kullanımlık malzemeler ile yapılırsa, hiçbir sorun teşkil etmez, fakat uzman bir estetisyen  tarafından uygulanmalıdır. Bir mikro-steril iğne ile kalıcı renk karışımına batırılarak cilde uygulanmaktadır. Renk, cildin üst tabakasına yerleştirilir. Dövme uygulamalarındakinin aksine, cilt yüzeyinin çok yakınına yapıldığından çok ağrı olmadığı gibi hemen iyileşir. Yaklaşık olarak 1 saat kadar sürer. Ciltte olan kalıcılığı güneşe fazla çıkmamak, solarium almamak, cildin kuru olmaması ile alakalıdır. Güneş gözlüğü ve dudak koruyucu kullanmak, etkisini uzun süre göstermesini sağlayacaktır.

Kalıcı makyaj, kesinlikle işinde uzman bir estetiysen tarafından yapılmalı, tüm hijyen kurallarına uyulmalıdır. Uygulamayı yapacak olan kişinin el çabukluğu ve profesyonelliği önemlidir. Bu sayede, işlem düzgün uygulanacaktır. Uygulamada tek kullanımlık renk ve iğne olmalıdır. Uzun süre kullanılacağından, uygulayan kişinin resim yeteneği bile önemlidir. Uygulamadaki acıyı hafifletmek amaçlı, belirli jeller ve iğne ile ağrı kesici verilebilmektedir.

 

kalici-makyaj kalici-makyaj2 kalici-makyaj3 kalici-makyaj4 kalici-makyaj5 kalici-makyaj6 kalici-makyaj7