+90 (507) 724 50 89

Sosyal Medyada Biz}

Hakkımızda

Erkan ZARIF Bio

Erkan Zarif 1978 istanbul’da doğmuş, küçük yaştan itiberen resim çizmeye başlamış, orta eğitimi sırasında Türkiye’nin ilk airbrush ustası Hasan Ataoğlu ile çalışmalarına devam etmiştir. Gerekli eğitimleri ustasından aldıktan sonra 1997 yılında dövme sanatı ile Bebek’te (RedcatTattooStudio) tanışmıştır.

6

Erkan Zarif  kendisine has çizim yeteneği ile kısa bir sürede işinde ustalaşmış ve Türkiye’nin en iyi dövmecileri arasında yerini almıştır (bkz. Timeout Türkiye dergisi). Hakkında yerli yabancı dergilerde çeşitli haberleri çıkmış, Almanya’da Altın Ayı ödülünü almış tek Türk yönetmen Fatih AKIN imzalı Türk Müzik Belgeseli’nde dövmeci olarak yer almıştır. Dizilerde ve reklam filmlerinde background sanatçısı olarak bir çok yapımıda sanatını icra etme şansı elde etmiştir. Yaptığı airbrush çalışmaları ülkesindeki en büyük otomobil fuarlarında sergilenmiş, ünlü otomobil dergilerinde işleri yayınlanmış ve hakettiği ilgiyi görmüştür (bkz. tunning Türkiye).

Erkan Zarif ülkesindeki pek çok şehirde dövme yapma fırsatı yaklamış, yerli ve yabancı pek çok kişiye dövme yaparak dövmecilik mesleğinde ilerlemeye ve gelişmeye devam etmiştir. Her tarzda dövme yapabilme özelliği ile tanınan dövme sanatçısı Erkan Zarif halen dövme sanatı ile ilgilenmeye ve eserlerine hergün bir yenisini eklemeye Bağdat Caddesi’ndeki TattooSaloon’da devam etmektedir.